چهارشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۸

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۱۳

بهمن
۱۳۹۵
صفحه خبر: مراسم گرامیداشت یوم‌الله 12 بهمن صبح دیروز با حضور گسترده اقشار مختلف مردم، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، آزادگان، جانبازان و مسئولان کشوری در حرم مطهر امام‌خمینی(س) برگزار شد.
این مراسم با اجرای سرودهای انقلابی توسط گروه کر ارتش جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و در ادامه لحظه ورود تاریخی حضرت امام(ره) به وطن با سر دادن تکبیر و اجرای سرود انقلابی گرامی داشته شد.
آیت‌الله دری نجف آبادی در مراسم آغاز جشن‌های انقلاب اسلامی در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) که نمایندگانی از پیروان دیگر ادیان توحیدی نیز در آن حضور داشتند با اشاره به نقش مهم امام خمینی (ره) در تاسیس حکومت اسلامی، افزود: اگر بخواهیم از زمانی که امام(ره) آمد و خواست دولت تشکیل دهد، کارنامه نظام اسلامی را بررسی کنیم کارنامه‌ای بسیار درخشان و با عظمت را پیش رو داریم.
وی در این مراسم با شکوه که شخصیت‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و نظامی و قشرهای مختلف مردم نیز حضور داشتند با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) منشاء تحول عظیمی در ایران اسلامی، دنیای اسلام و جهان شد، افزود: ایشان با معرفی اسلام ناب راه جدیدی مقابل بشریت گشود.
دری نجف آباد با اشاره به اینکه امام(ره) معادلات جهانی را تغییر داد و مسیر جدید دین و حکومت اسلامی را در برابر حکومت‌های قلدر شرق و غرب و مستکبرین عالم به بشریت نشان داد تاکید کرد: امام عزیز مسیر بیداری مسلمانان، منشاء آگاهی و هوشیاری و مردم سالاری دینی، مقاومت در برابر کفر و استکبار و صهیونیسم، مقاومت در برابر دیوهای فتنه و فساد را پیش روی ما نهاد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در ادامه با بیان اینکه هر چند امام راحل در سال 68 از میان ما رفته است اما نهضت امام، خط امام، وصایای امام و راه و رسم و بینش امام و بصیرت امام و شجاعت و عظمت و استقلال خواهی که امام راحل در میان ملت ما تزریق کرده، امروز بدست با کفایت رهبری تداوم یافته است.
این گزارش حاکی است روز گذشته در ساعت 9:33 دقیقه مصادف با لحظه ورود حضرت امام خمینی به کشور، موتورسواران مسیر حرکت ایشان را از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا گلباران کردند.
حجت الاسلام انصاری در مراسم گرامیداشت سالروز بازگشت امام به میهن:
امروز بیش از گذشته نیاز به مکتب سیاسی و معنوی امام داریم
مراسم بزرگداشت 12 بهمن،سالروز ورود امام خمینی (ره) به ایران در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضورجمعی از وزرا،مسئولان، شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی وقشرهای مردم در ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد نیز برگزارشد.
معاون حقوقی رئیس جمهوری در این مراسم اظهار داشت: امروز به فضل پروردگار دولت برآمده از رای ملت، علیرغم همه کمبودها، سختی‌ها و بی‌مهری‌ها، پایدار و مقاوم در راه امام و ملت در صحنه مشغول خدمت است و در پرتو تدبیر درست و تکیه بر خرد جمعی و تخصص حقوقی و توان دیپلماسی سرداران شجاع و مومن عرصه دیپلماسی، در عرصه تعامل جهانی، به گونه‌ای عمل کرد که هر مخالفتی با آن، پیش از ملت ایران با اعتراض جهانیان مواجه می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری با بیان اینکه ملت ایران امروز بیش از گذشته نیاز به مکتب سیاسی و معنوی امام دارد، گفت: امروز بدخواهان ما مثلث شوم صهیونیسم، منافقین و ارتجاع، سیاهی را برای ملت ایران می‌خواهند، اما ملت ایران باید مثل گذشته به چشمه خورشید و خیمه نور چشم بدوزد؛ یعنی ایران به مثابه یک خانه و همه ملت به مثابه یک خانواده، در پرتو نور اسلام و در پرتو هدایتهای رهبری معظم انقلاب اسلامی، با وحدت و انسجام و امید به آینده، مسیر تعالی را طی کند.
معاون حقوقی رئیس جمهوری افزود: این دولت و خدمتگزاران شما ملت، آبرویشان را در طبق اخلاص گذاشته و در نقشه راهی که مقام معظم رهبری معین فرمودند و با سیاست نرمش قهرمانانه که به نظر من از ایستادگی و مقاومت قهرمانانه هم مشکل‌تر و هم برای مردم کارسازتر بود، توفیقات بزرگی کسب کردند. نشانه پیروزی ما در مذاکرات هسته‌ای و برجام، صحنه‌های امروز جهانی است.
وی ادامه داد: امروز ملت ایران فقط به احترام این سند حقوقی مستحکم دلگرم نیست. امروز میلیونها نفر در نقاط مختلف جهان، از کشورهای اروپایی تا خاور دور و استرالیا و دیگر نقاط، در برابر زمزمه‌های تضعیف برجام ایستاده‌اند. من به آثار اقتصادی و رفع تحریم برجام کار ندارم که بسیار مهم هم بوده است. از جمله آثاری که در همین صنعت هوایی و راه و ترابری و بانکداری داشته است، می‌گویم که دشمنان ما، سالها ایران هراسی را ترویج کرده و ما را حامی تروریسم معرفی می‌کردند که نادانی‌های داخلی هم بعضا مستنداتی را برای آنها فراهم می‌کرد، اما در پرتو تعاملات سازنده و مذاکرات عزتمند، قدرتمند و منطقی و حقوقی ملت ایران توانستیم، به دنیا چهره صلح خواه، متین و منطقی ایران را نشان دهیم.
حجت الاسلام انصاری تصریح کرد: امروز اگر رئیس جمهوری جدید آمریکا اقدام یا سخنی علیه ملت ایران مطرح می‌کند، پیش از ملت ایران، دیگر ملتهای جهان به بطلان سخن و منطق او و حقانیت راه ملت ایران اذعان و علیه آن راهپیمایی و اعتراض می‌کنند. ما در منطق حقوقی و در ذهنیت جامعه جهانی پیروز شده ایم. امروز ملت ایران به عنوان یک کانون صلح و ثبات در دنیا مطرح است.
معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: امروز تناقض گفتار و رفتار دولتمردان آمریکا از ناحیه خودشان مورد مناقشه و نقد قرار گرفته و می‌گویند چرا اعتبار آمریکا را مخدوش کرده اید و چرا آمریکا را پیمان شکن معرفی می‌کنید. البته ملت ایران مثل همیشه قهرمان و توانا است و دولت ما بیدار و رهبر ما هوشیار است و تصمیم شایسته در جهت منافع ملی خواهند گرفت.
دکتر انصاری اضافه کرد: ما خواهان صلح و همزیستی مسالمت آمیز و همکاری منطقه‌ای و جهانی هستیم و همچنان راه امام و انقلاب مبنی بر عقلانیت و تعامل و همکاری منطقه‌ای و بین‌المللی که بزرگانی چون آیت‌الله هاشمی هم بر آن پای می‌فشردند، متعهدیم. این ملت هم در جنگ و هم در تحریم نشان داد که در برابر زور تسلیم نمی‌شود و در برابر بی‌منطقی می‌ایستد، اما خواهان تشنج آفرینی نیست و زندگی توام با صلح را برای همه ملتها می‌خواهد، لذا دست همکاری به سوی همه همسایگان دراز می‌کنیم و خواهان صلح و آرامش برای همه جهان هستیم.
معاون حقوقی رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: امسال و در آغاز سال آینده در عرصه انتخابات شوراها و ریاست جمهوری، یکبار دیگر ملت ایران حماسه خواهد آفرید و یکبار دیگر شعور و نشاط و حیات خود را و ادامه دهندگی راه امام و شهدا و دیگر بزرگان را با همت والای خود به نمایش خواهد گذاشت و همه افسون دشمنان را خنثی خواهد کرد.
حجت الاسلام انصاری با اشاره به این شعار مردم در روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی که «در بهار آزادی جای شهدا خالی» تصریح کرد: امروز در بهار آزادی جای هاشمی هم خالی است. البته هاشمی زنده است، چون نهضت زنده است. امروز آیت‌الله هاشمی از پارسال در همین روز در جامعه زنده‌تر است. بسیاری از جوانانی که پارسال شناخت عمیقی از او نداشتند و غبار مظلومیت و بدخواهی بر چهره این ستاره درخشان نهضت نشسته بود، امروز با لطف خدای کریم با درخشش مجدد و شناختی که خدا از او در قلب ملت قرار داد، او را بهتر از قبل می‌شناسند.
وی در ادامه با بیان اینکه امام خمینی (ره) 60 سال تهذیب نفس و خودسازی کرد، گفت: به همه ملت و به ویژه نسل جوان می‌گویم، قدرت امام یک قدرت قراردادی و سیاسی، اداری و مادی نبود. امام به مبدا قدرت هستی متصل شد و خود را در ساحت حضرت ربوبی محو کرد تا قدرت خدا را پیدا کرد. اگر امام، امام شد، چون به نقطه‌ای از خودسازی و محو در فرمان الهی رسید که سخن و خشم و همه حالاتش مال خودش نبود.
معاون حقوقی رئیس جمهوری ادامه داد: ادامه دادن راه امام و شهدا، جز از طریق خودسازی و تقویت معنویت و خود را فراموش کردن و به اقیانوس امت اسلامی رسیدن و خود را عبد خدا دیدن، مقدور نیست.
دکتر انصاری اظهار داشت: این روزها بدخواهان و دشمنان این انقلاب سعی دارند شبهاتی ایجاد کنند که ایران اساسا چه نیازی به انقلاب داشت. متاسفانه این شبهات القا می‌شود و ما در معرفی و تبیین انقلاب، چرایی انقلاب و آثار و برکات آن کوتاهی داریم. از همه اندیشمندان، صاحبان نظر، سخنوران و اصحاب رسانه‌ها می‌خواهم به میدان و به این شبهات پاسخ شایسته بدهند.
وی با بیان اینکه اراده مردم در دوران رژیم سابق لگدکوب خواست بیگانگان بود و شاه همانقدر که در برابر ملت ایران زورگو و ظالم بود، در برابر قدرتهای جهانی زبون و بی‌اراده بود، تصریح کرد: بیایید به این سوال پاسخ دهیم که چرا به یکباره همه نخبگان و روحانیون، دانشگاهیان، اصناف و آحاد مختلف مردم و بزرگانی مثل امام، شهید مطهری، شهید بهشتی، حضرت آیت‌الله خامنه ای،آیت‌الله هاشمی و همه و همه یکصدا و یک زبان می‌گفتند که ما شاه نمی‌خواهیم.
معاون حقوقی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: آن سیل جمعیتهای میلیونی و چند ده و چند صد هزار نفری که در حمایت از حرف و سخن امام خمینی، با به جان خریدن خطرات و گلوله تفنگ جلادان شاه به خیابان می‌آمدند، آیا به زور می‌آمدند؟ آیا امام ابزار اعمال زور داشت؟ آیا کسی آنها را تطمیع می‌کرد؟
حجت الاسلام انصاری گفت: همه مردم ایران از هر قشر و جایگاهی به این نتیجه رسیده بودند که ایران در ذلت و در اسارت بیگانگان و در اختیار دست نشاندگان بیگانه است که از خود اراده‌ای ندارد. در این شرایط امام خمینی که 60 سال خودسازی کرده بود، با پیامی از جنس انبیا، آزادی و استقلال و عزت را به این مردم بازگرداند.
وی تاکید کرد: امام، ملت را با همراهی خود ملت آزاد کرد و امروز 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی را با بحرانهای متعدد، اما با پایداری این ملت بزرگ و رشید با افتخار پشت سر گذاشته‌ایم و این ملت همچنان پشت سر امام حرکت می‌کنند.
معاون حقوقی رئیس جمهوری تصریح کرد: باید امام و اندیشه، مبانی فقهی، اصول مدیریتی و مردم‌داری و خودسازی و عرفان و ساده زییستی امام را و اعتمادی که به ملت داشت را از نو شناخت و بر مبنای آن چرایی انقلاب را برای نسل‌های آینده توضیح داد و افقهای روشنی را فراروی ملت گشود.
در این مراسم که وزرای راه و شهرسازی و اطلاعات و اعضای بیت امام و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حضور داشتند، با اهدای لوح تقدیری از همسر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تجلیل شد.همچنین سرود «خمینی‌ای امام» و «ترمینال شماره یک» فرودگاه مهرآباد در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند.
«گلبانگ انقلاب» در مدارس طنین‌انداز شد
وزیر آموزش و پرورش با حضور در مجتمع امام خمینی (ره) - دبیرستان شاهد حضرت زینب(س)، شهرستان شهریار زنگ گلبانگ انقلاب اسلامی را مصادف با سالگرد ورود حضرت امام خمینی (ره) به ایران به صدا در آورد.
دانش آشتیانی در این مراسم گفت: مقام 36 هزار دانش آموز شهید و 5000 معلم و مربی شهید را که در پیروزی انقلاب اسلامی و غلبه بر دشمن در جنگ تحمیلی با ایثار و فداکاری نقش داشتند ارج می‌نهیم. به مدد ایثار و فداکاری آنها بود که امروز می‌توانیم پس از 38 سال کنار هم در امنیت کامل زندگی کنیم و پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی را برافراشته نگه داریم.این فداکاری‌ها و ایثار لازم است تا این ایام تذکری برای همه ما و به خصوص دانش آموزان باشد زیرا اگر ما بخواهیم این انقلاب را زنده نگهداریم نیازمند چنین فداکاری‌ها و ایثارها هستیم.
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه دانش آموزان باید استقلال شخصیتی داشته باشند گفت: اعتماد به نفس یکی از نشانه‌های استقلال شخصیت دانش آموز است. قبل از پیروزی انقلاب برخی گروه‌ها و افراد این موضوع را مطرح کردند که به هیچ وجه نمی‌توانیم شاه را کنار بگذاریم، آنها راه حل‌های سیاسی دیگری مطرح کردند. برخی معتقد بودند باید با شاه کنار بیاییم و بخواهیم قانون اساسی را تغییر بدهد اما امام با اتکاء به نفس و آینده نگری با این موضوع کنار نیامد و عنوان کرد که شاه حتما باید برود.
وی افزود: ما هم باید از امام درس بگیریم و برای اینکه در زندگی و جامعه موفق باشیم باید در تقویت باورهای دینی تلاش کنیم و بدانیم دین باوری باعث رستگاری ما خواهد شد. با تقویت روحیه جمعی می‌توانید در کنار هم بر مشکلات غلبه کنید. چیزی که می‌تواند ما را بر قدرت‌های جهانی غالب کند دین باوری، تعهد اجتماعی، مسئولیت اجتماعی و کسب مهارت‌ها است.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: