چهارشنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۰

مرداد
۱۳۹۷
صفحه شهرستان: کاشان- خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از نقد منصفانه به عنوان موتور پویایی و اعتلا نام برد و افزود: سردمداران نقد در جامعه اصحاب رسانه و خبرنگاران هستند و به همین دلیل برخی اوقات خبرنگاران مورد کم لطفی قرار می‌گیرند، درحالی که مسئولان باید در مقابل با نقد خبرنگاران سعه صدر داشته باشند.
سید جواد ساداتی نژاد در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار با تبریک روز خبرنگار به ویژگی رسانه در تراز دین و انقلاب اشاره کرد و گفت: رسانه نبض جامعه است که اگر نبض جامعه فعال نباشد تحرک و پویایی وجود نخواهد داشت و نتیجه آن بی‌انگیزیگی خواهد بود.
وی نقش رسانه در تحرک و شناخت و برجسته کردن نقاط ضعف حائز اهمیت خواند و افزود: خبرنگار و رسانه ابزاری برای کمک به مدیریت جامعه برای بهبود مشکلات است، اما برخی خلاف این دیدگاه را داشته و به دنبال تنش هستند.
ساداتی نژاد یادآور شد: خبرنگار و رسانه با کشف آنچه در معرض دید مدیران نیست به دنبال کمک به مدیران جامعه است و برای همین است که از خبرنگار به عنوان چشم و گوش زبان جامعه نام برده می‌شود.به گفته وی، خبرنگاری که عنوان‌دار چشم و گوش و زبان جامعه است هم باید خوب و دقیق ببیند و هم خوب و دقیق بشنود و بعد خبرش را تهیه و منتشکر کند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عوض کردن جای دروغ و حقیقت را خیانت رسانه‌ای خواند و اظهار داشت: خبرنگار و رسانه در تراز دین و انقلاب اسلامی در مرحله نخست باید صداقت را در سرلوحه امور خود قرار دهد و از دروغ پرهیز کند چرا که یکی از آفت‌های بدرسانه که بعنوان خیانت رسانه مطرح است عوض کردن جای حقیقت و دروغ است.
ساداتی نژاد همچنین رکن نخست رسانه در تراز دین و انقلاب را صداقت دانست و افزود: خبرنگار متعهدی که صداقت داشته باشد و خبر صحیح و دقیق و کامل و به موقع انعکاس دهد و به جای اینکه عامل تنش و اختلاف باشد، عامل انسجام و وخدت باشد این خبرنگار و رسانه در تراز دین و انقلاب است. وی با اشاره به تفاوت‌های بین نقد و تخریب گفت: هدف اصلی از تخریب برخی رسانه‌ها ضدیت و مخالفت این رسانه‌ها است، از این رو رسانه باید واقعیت را به مردم و مسولان منتقل کند و راه حل آن را مطالبه کند که این رسالت قشنگی است که مردم از آن بهره‌مند می‌شوند اما مردم از تخریب سودی نخواهند برد، چرا نخستین کسانی که از تخریب ضرر خواهند کرد مردم هستند.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: