سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۸

اردیبهشت
۱۳۹۸
صفحه جهان: بوریس جانسون اظهار کرد، نامزد جانشینی نخست‌وزیر انگلیس برای رهبری حزب محافظه‌کار خواهد بود.
به گزارش ایسنا، ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس برای کناره‌گیری از رهبری حزب محافظه‌کار در ماه ژوئن زمان‌بندی‌ای را تعیین خواهد کرد و احتمالاً رقابت برای تصدی رهبری این حزب طی تابستان پیش‌رو صورت خواهد گرفت.
بوریس جانسون، چهره شناخته‌شده کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در گفتگو با شبکه بی‌بی‌سی اظهار کرد: قطعاً برای رهبری حزب نامزد خواهم شد. فکر نمی‌کنم این بر کسی پوشیده باشد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، پیروز رقابت برای رهبری حزب محافظه‌کار به طور خودکار نخست‌وزیر انگلیس خواهد شد و کنترل روند بریگزیت را در دست خواهد گرفت.
جانسون که پیش از این وزیر امور خارجه انگلیس بود، در ژوئیه گذشته در اعتراض به مدیریت مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا ازسوی ترزا می، از سمت خود کناره‌گیری کرد.
احتمالات نشان می‌دهند که بوریس جانسون نامزد اصلی جانشینی نخست‌وزیر فعلی انگلیس خواهد بود و شانس او برای قرار گرفتن در جایگاه نخست وزیری 28 درصد است.
پیش‌بینی می‌شود چندین مقام ارشد محافظه‌کار در این رقابت شرکت کنند.
روری استوارت، وزیر توسعه بین‌المللی و استر مک‌وی، وزیر پیشین کار انگلیس نیز اعلام کرده‌اند که در این رقابت شرکت خواهند کرد. آندرآ لیدسام، رهبر مجلس عوام نیز گفته است، نامزدی برای رهبری این حزب را "در نظر می‌گیرد".
مایکل گُو، وزیر محیط‌زیست، ساجد جاوید، وزیر کشور و جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس از جمله دیگر نامزدهای احتمالی برای تصدی رهبری حزب محافظه‌کار هستند.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: