سه شنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:

 
مجموعه روزنامه جمهوری اسلامی
 

جمهوری اسلامی، اولین روزنامه‌ایست که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی منتشر شد و توانست به نیاز روزافزون انقلابیون و مذهبی‌ها که تا آن روز در مقابل فشارهای تبلیغاتی، سیاسی دشمنان داخلی و خارجی، هیچ وسیله‌ای برای پاسخگوئی و هیچ امکانی برای رساندن صدای انقلاب به گوش‌ها نداشتند، پاسخی منطقی بدهد.
نخستین شماره این روزنامه در روز نهم خرداد ماه سال 1358 منتشر شد. انتشار این روزنامه، اولین گام در جهت تامین نیازهای رسانه‌ای و فرهنگی جامعه انقلابی، در جهت دفاع از اصول، تبیین و تثبیت ارزشهای اسلامی و آرمانهای انقلاب و ملت بود. دقیقاً به همین خاطر بود که روزنامه جمهوری اسلامی از همان آغاز، جایگاه ویژه‌ای را در میان مردم و مطبوعات کشور به خود اختصاص داد و نقش مسئولانه‌ای را ایفا کرد.
ترویج و فرهنگ اسلامی و حمایت از آرمانهای مسلمان و انقلابی ایران، اصلی‌ترین محور فعالیت روزنامه از آغاز تاکنون بوده است که همواره با تلاش در جهت تحکیم اصل ولایت فقیه، تقویت نظام منبعث از اراده ملت، حفظ وحدت کلمه و بسیج نیروها به منظور حضور مردم در صحنه، در مسیر تحقق آن گام برداشته است.
این روزنامه از ابتدا بعنوان ارگان حزب جمهوری اسلامی منتشر شد لکن پس از آنکه فعالیت‌های حزب در سال 1366 متوقف گردید، روزنامه جمهوری اسلامی بدون آنکه ارگان حزب یا گروه خاصی باشد، و به عنوان یک روزنامه بخش خصوصی به فعالیت خود ادامه داد.
روزنامه جمهوری اسلامی از ابتدای تاسیس تاکنون بیش از 50 شهید تقدیم اسلام کرده است، عزیزانی که در کسوت عضویت در هیات تحریریه، خبرنگاری، نمایندگی و توزیع روزنامه انجام وظیفه می‌کردند، و در جریان مقابله با جریان‌های انحرافی و حضور دفاع مقدس بعنوان نیروهای داوطلب بسیجی در خط مقدم جبهه به شهادت رسیدند.
مقابله با ظلم و ستم از اساس کار این روزنامه بشمار می‌رود. سرمقاله‌ها و مقالات منتشره در روزنامه عموماً دارای محتوایی در قالبهای فوق است. آرمانگرایی از ویژگی‌های دیگر روزنامه است که در سطور و صفحات مختلف این روزنامه می‌توان آن را لمس کرد. بر همین اساس، موضوعات عقیدتی و فرهنگی جایگاه خاصی در این روزنامه دارند.
حمایت از مستضعفین به معنی عام در سطح جهان و توجه ویژه به مسائل جهان اسلام محور دیگری است که محتوای روزنامه جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهند.