جمعه, ۱۵ آذر ۱۳۹۸

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۰۱

اسفند
۱۳۹۵
صفحه خبر: 13 استاد نمونه کشوری دیروز در بیست‌وپنجمین آیین نکوداشت مقام استاد با حضور وزیر علوم تقدیر شدند.
اسامی استادان که از آن‌ها تقدیر شد به شرح زیر است:
دکتر سید علی اکبر افجه، استاد رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی؛ دکتر سیدمصطفی محقق احمدآبادی، استاد رشته حقوق از دانشگاه شهید بهشتی؛ دکتر حمید نشاط‌دوست، استاد رشته روانشناسی از دانشگاه اصفهان؛ دکتر حبیب شریف، استاد رشته ریاضی از دانشگاه شیراز؛ دکتر حسن مهدیان، استاد رشته فیزیک از دانشگاه خوارزمی؛ دکتر سعید سمنانیان، استاد رشته فیزیولوژی از دانشگاه تربیت مدرس؛ دکتر مریم مقدم متین، استاد رشته بیولوژی مولکولی از دانشگاه فردوسی مشهد؛ دکتر علی غفاری، استاد رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی؛دکتر ایرج مهدی، استاد رشته مهندسی صنایع از دانشگاه علوم و فنون مازندران؛ دکتر محمد دورعلی، استاد رشته هوا و فضا از دانشگاه شریف؛ دکتر کاظم قاسمی، استاد رشته کشاورزی از دانشگاه تبریز؛دکتر محمدرضا اختصاصی، استاد رشته منابع طبیعی از دانشگاه یزد؛ دکتر مصطفی بهزادفر، استاد رشته معماری از دانشگاه علم و صنعت ایران.
دکتر محمد فرهادی در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده روانشناسی دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه را یک نهاد برگزیده، فاخر، مهم و غیرقابل جایگزین توصیف کرد و گفت: دانشجویان و اساتید نیز از ویژگی‌های برگزیدگی برخوردار هستند. البته این بدان معنا نیست که تمامی بهترین‌ها در دانشگاه قرار گرفته‌اند. بیرون از دانشگاه نیز نخبگان، فرهیختگان و سرآمدانی هستند که در عرصه‌های مختلف فعالیت و خدمت می‌کنند.
وی افزود: نکته مهم این است که دانشگاه محل تجمع سازمان‌یافته نخبگان علمی است. در ویژگی سازمان‌یافته بودن تاکید می‌کنم. در واقع دانشگاه مجموعه‌ای متشکل از چند عضو هیات‌علمی و چند هزار دانشجو همچنین حجم بزرگ و وسیعی از امکانات و فضاهای کالبدی همچون آزمایشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، کلاس‌ها و سالن‌هاست که محیطی را برای علم و انجام پژوهش و تمرین فرهیختگی فراهم می‌آورد.
دکتر فرهادی گفت: حال باید دید که یک استاد چگونه می‌تواند نمونه باشد. آنچه که خاطره‌ها را می‌سازد و در حافظه‌ها جا خوش می‌کند؛ معمولا نه محتوا و جنس دانش و اطلاعات بلکه روش‌ها و نوع برخورد و نحوه مواجهه‌ای است که استاد با دانشجو در دوران دانشگاه داشته است.
وی یادآور شد: هدف من اصلا و مطلقا کوچک شمردن یا ندیده گرفتن عامل یا مولفه سواد و دانشگاه اساتید نیست. طرز قطعی و مسلم در مورد یک استاد سواد بالا و دانش به روز و آگاهی‌های ممتازی است که باید یک استاد واجد آن باشد.
دکتر فرهادی تاکید کرد: دانش و حجم اطلاعات یک استاد نه همه آن چیزی است که باید داشته باشد و نه همه آن چیزی است که یک جوان دانشجو بدان متکی و نیازمند است.
وی در پایان گفت: طی 4 سال اخیر واحد جدید دانشگاهی در وزارت علوم مصوب نشده است و فقط واحدهای مصوب قبلی را راه‌اندازی کرده‌ایم.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: