سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۸

اسفند
۱۳۹۵
صفحه جهان: «دیوید میلیبند» وزیر خارجه پیشین انگلیس بابیان اینکه ورود پناهجویان به آمریکا در طول تاریخ سبب شکوفایی و عامل موفقیت این کشور بوده است، فرمان ضد مهاجرتی دونالد ترامپ را سیاستی بی‌رحمانه و ناکارآمد توصیف کرد.
«میلیبند» در یادداشتی که در روزنامه گاردین منتشر شد، نوشت: دونالد ترامپ زیر بار هیچ مخالفتی در رابطه با فرمان جدید ضدمهاجرتی‌اش نخواهد رفت؛ فرمانی که علاوه بر منع ورود شهروندان شش کشور به آمریکا، اسکان پناهجویان در این کشور را به مدت 4 ماه منع خواهد کرد تا کاخ سفید در این مدت سازوکار ورود افراد به خاک این کشور را موردبازنگری قرار دهد. وی افزود: اما این فرمان از منظر سیاست‌گذاری، ناکارآمد و اقدامی بی‌رحمانه است که سبب می‌شود تا بسیاری از افراد آسیب‌پذیر و قابل ‌احترام در دنیا را بلاتکلیف کند.
میلیبند ادامه داد: هر چند فرمان جدید ترامپ جاروجنجال کمتری را نسبت به‌فرمان قبلی‌اش به دنبال داشت اما چیزی از تاثیر مخرب آن بر پناهجویان و اعتبار جهانی آمریکا کم نشده است. وی با بیان اینکه فرمان جدید ترامپ به مدت 120 روز از ورود پناهجویان به خاک آمریکا جلوگیری می‌کند، افزود: این فرمان سبب شده است تا خانواده‌هایی که مراحل بازرسی را پشت سر گذاشته‌اند اکنون دچار بلاتکلیفی شوند.
میلیبند بیان داشت که بر اساس برآوردهای صورت گرفته بالغ‌بر 60 هزار پناه‌جو و مهاجر به‌ موجب فرمان ترامپ لطمه خورده‌اند.
میلیبند نوشت: هفته گذشته به لبنان که میزبان 1.5 میلیون پناه‌جوی سوری است سفر کردم. برای مردم آنجا خنده‌دار بود که کشورهای غربی از پذیرش چند هزار پناه‌جو می‌نالند؛ اما برایشان مهم بود که جامعه جهانی چگونه می‌خواهد درازای اسکان پناهجویان به آن‌ها کمک اقتصادی کند.
وی افزود: زمانی که کشورهای غربی از پذیرش پناهجویان امتناع می‌کنند، تنها یک جریان پیروز می‌شود: آن‌هایی که می‌گویند مسلمانان نبایستی به آمریکا و سایر کشورهای غربی از جمله انگلیس اعتماد کنند.
وزیر خارجه پیشین انگلیس نوشت: کاهش روند ورود مهاجران به دنیای غرب هدیه بزرگی برای جریان افراطی به شمار می‌رود؛ از این نظر، سیاست‌های داخلی آمریکا می‌تواند تاثیرات منفی را در بعد خارجی به همراه داشته باشد.
وی افزود: مقامات امنیت ملی آمریکا آگاه هستند که اجرای طرح اسکان آوارگان نقش کلیدی در توان رهبری آمریکا ایفا می‌کند. آن‌ها در نامه‌ای به دونالد ترامپ نوشته‌اند: باز بودن درهای کشور به روی مهاجران نه ‌تنها عامل ضعف بلکه نقطه قوت کشور به‌حساب آمده و با ایده آل‌های که بر اساس آن آمریکا پایه‌گذاری شده است، همخوانی دارد.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: