سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۸

اسفند
۱۳۹۵
صفحه جهان: یک انقلابی بحرینی دیگر نیز که در زندان‌های رژیم آل‌خلیفه در بازداشت بسر می‌برد، ساعتی پیش به شهادت رسید.
براساس گزارش جمعیت «الوفاق»، بزرگترین گروه معارض بحرینی، «محمد سهوان»، جوان بحرینی که بر اثر اصابت ترکش گلوله‌های سربی از ناحیه سر مجروح شده بود، بدلیل شدت جراحات وارده به شهادت رسید.
پایگاه خبری بیروت پرس به نقل از الوفاق نوشت: شدت جراحات وارد شده در اثر اصابت ترکش‌های گلوله‌های سربی (که جزو سلاح‌های تحریم شده بین‌المللی است) و عدم ارائه درمان‌های مورد نیاز از سوی مسئولان زندان، عامل شهادت سهوان می‌باشد.
الوفاق اعلام کرد که خبر شهادت سهوان از سوی خانواده‌اش به اطلاع این جمعیت رسید. خانواده سهوان اعلام کرده بود که طی تماسی از سوی بیمارستان «السلمانیه» از آنها خواسته شد به بیمارستان مراجعه کنند که پس از مراجعه خبر شهادت «محمد» به آنها ابلاغ شد.
خانواده سهوان در واکنش به دریافت خبر شهادت فرزندانشان تصریح کردند که بارها و مکررا از مسئولان زندان خواسته بودند، امکان مداوای وی را فراهم کنند، اما تمام این درخواست‌ها رد شدند.
«حسین الدیهی»، جانشین دبیرکل جمعیت الوفاق در این خصوص تاکید کرد که شهید سهوان و خانواده‌اش همانند دیگر خانواده‌های بحرینی از ظلم و استبداد رژیم حاکم رنج‌های بسیاری را متحمل شدند.
جانشین دبیرکل جمعیت الوفاق خاطر نشان کرد، شهید سهوان از جمله فعالان و انقلابیون بحرینی است که دارای پیشینه‌ای قدیمی در مبارزه با استبداد و ظلم رژیم حاکم بر بحرین است و سرانجام در این راه جان خود را تقدیم انقلاب کرد.
به گزارش رسیده مردم بحرین در پی شهادت این جوان انقلابی دست به تظاهرات زدند.
به گزارش دریافتی مردم بحرین به نشانه اعلام وفاداری به شهدا و تاکید بر استمرار حرکت‌های انقلابی به خیابانها آمدند ولی نیروهای امنیتی بحرین تظاهرات مردمی در منطقه محاصره شده الدراز را با شلیک گاز اشک‌آور سرکوب کردند.
در جدحفص، بنی جمره، کرانه، القدم، البلاد القدیم، المعامیر و النعیم و المنامه، کرباباد و الدیه تظاهرات‌هایی برگزار شد و تظاهر‌کنندگان شعارهایی در حمایت از آیت‌الله عیسی قاسم و پایبندی به استمرار انقلاب سر دادند.
دادگاه بحرین یک روحانی را به 3 ماه زندان محکوم کرد
دادگاه تجدید نظر رژیم بحرین، شیخ عیسی المومن عالم دینی شیعی امام جماعت مسجد الخیف را به بهانه تحریک علیه رژیم به 3 ماه زندان محکوم کرد.
به گزارش پایگاه خبری مراه البحرین، دادگاه رژیم بحرین شیخ المومن را به 3 ماه زندان به اتهام تحریک مردم علیه نظام در خطبه نماز جمعه مسجد خیف در منطقه الدیر همچنین جریمه 500 دیناری محکوم کرد.این در حالی است که مقامات بحرینی با تشدید حمله به علمای شیعه وسلب تابعیت شیخ عیسی قاسم انتقادهای سازمان‌های حقوقی داخلی وخارجی را برانگیخته است.
در همین رابطه شیخ میثم سلمان مسئول پرونده آزادی‌های دینی سازمان دیده بان حقوق بشر گفت: سفر کمیسر عالی سازمان ملل به بحرین گامی در راستای پاسخگویی به دعوت‌های تکراری جهت اطلاع از وضعیت حقوقی وموارد نقض حقوق بشر در کشور است زیرا این کشور نیاز مبرم به سفر نمایندگان سازمان ملل برای اطلاع از موارد نقض حقوق بشر دارد.
وی از مقامات بحرینی خواست ضمن گشودن درهای بسته بر روی سازمان‌های حقوقی مانند سازمان عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر با آن‌ها درهمه زمینه‌ها همکاری لازم را به عمل آورند.
سلمان تاکید کرد: بحرین نیاز فوری به سفر' دیگو گارسیا سلان' گزارشگر ویژه استقلال دستگاه قضایی برای کمک در انتقال دستگاه قضایی مستقل که هیچگونه وابستگی سیاسی نداشته باشد دارد.
وی افزود: بحرین همچنین نیازمند سفر 'دیوید کای' گزارشگر ویژه آزادی بیان برای بررسی موانع موجود بر سر راه آن است و نیاز به سفر 'سئونگ ویل هنگ 'گزارشگر ویژه سازمان ملل رئیس تیم ویژه رسیدگی به بازداشت‌های ظالمانه هزاران بحرینی بی‌گناه دارد.
وی تاکید کرد: با توجه به نزدیکی زمان برگزاری جلسه بررسی بحرین درکمیته ضد شکنجه باید از' نیلزمیلزر' گزارشگر ویژه پس از مخالفت منامه با ورود خوان ماندیز گزارشگر سابق برای سفر به بحرین دعوت به عمل آید.
وی سفر 'ایناس کلامارد' گزارشگر ویژه قتل خارج ازقانون به بحرین را ضرورتی انکار ناپذیر پس از اعدام‌های اخیر خارج قانون دانست.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: