سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۸

اسفند
۱۳۹۵
صفحه جهان: فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد پدافند هوایی این کشور یک فروند جنگنده رژیم صهیونیستی را سرنگون کرده است.
به گزارش ایرنا، در بیانیه فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه که توسط خبرگزاری سانا منتشر شد، آمده است: چهار فروند جنگنده دشمن صهیونیستی در ساعت 2 وچهل دقیقه بامداد جمعه با نقض حریم هوایی سوریه از طریق خاک لبنان در منطقه البریج یکی از مراکز نظامی را در مسیر تدمر در ریف شرقی حمص هدف قرار دادند که پس از مواجه شدن با پدافند هوایی ارتش سوریه یکی از آنها در منطقه اشغالی سرنگون شد و بقیه جنگنده‌های متجاوز مجبور به فرار شدند.
این بیانیه افزود: این تجاوز آشکار از سوی دشمن صهیونیستی در حمایت از تروریست‌های داعش صورت می‌گیرد و تلاشی مذبوحانه برای بالا بردن روحیه تضعیف شده آنها و کمرنگ کردن پیروزی‌های ارتش سوریه در مقابله با گروه‌های تروریستی است.
فرماندهی کل ارتش ونیروهای مسلح سوریه در این بیانیه بر عزم واراده خود برای مقابله با هر گونه تجاوز متجاوزان صهیونیست به خاک این کشور تاکید کرد وگفت که در صورت تکرار این اقدامات با تمامی وسایل ممکن به آن پاسخ مستقیم خواهد داد.
منابع خبری رژیم صهیونیستی دیروز اعلام کردند جنگنده‌های این رژیم مناطقی را در سوریه هدف قرار دادند که برای اولین بار با پاسخ یگان موشکی ارتش سوریه مواجه شده‌اند.
رادیو اسرائیل اعلام کرد که جنگنده‌های این رژیم چندین منطقه در سوریه را هدف حملات خود قرار دادند. این رادیو اعلام نکرد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی دقیقا به چه مناطقی در سوریه حمله کرده‌اند.
در پاسخ اما ارتش سوریه برای اولین بار چندین موشک به سوی این جنگنده‌ها شلیک کرد که یکی از آنها بوسیله یک موشک سوری ساقط شد.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از 6 سال پیش برای نخستین بار است که ضد هوایی سوریه به سوی جنگنده‌های اسرائیل شلیک میکند.
منابع خبری اسرائیلی مدعی شدند که اسرائیل در واقع محموله‌های موشکی را هدف قرار دادند که برای حزب‌الله در سوریه ارسال شده بود.
هنوز هیچ منبع رسمی سوری این مسئله را تایید یا تکذیب نکرده است.
درخواست سوریه از سازمان ملل برای توقف حمله ائتلاف ضد داعش به سدهای این کشور
دولت سوریه از «آنتونیوگوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد خواست تا ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا، حملات خود به سدهای تشرین و رود فرات و مناطق دیگر را متوقف کنند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، نماینده سوریه در سازمان ملل در نامه‌ای خطاب به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: ساکنان عراقی اطراف رود فرات نیز از تاثیرات مخرب حملات ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا و تخریب هدفمند موسسات زیر بنایی در این منطقه در امان نخواهند بود.
در ادامه این نامه آمده است: تخریب کامل سدهای تشرین و فرات موجب زیر آب رفتن شهرک‌ها و روستاهای زیادی خواهد شد و جان هزاران تن از مردم این منطقه را به خطر می‌اندازد.
وی تصریح کرد: دولت سوریه از شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل می‌خواهد که آمریکا و دیگر اعضای ائتلاف بین‌المللی را ملزم کند تا از هدف قرار دادن سد فرات، سد تشرین و مناطق پیرامون آن و دیگر تاسیسات زیربنایی در این منطقه دست بردارند.
بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، شنبه گذشته خطاب به نیروهای آمریکایی گفته بود: نیروهای آمریکایی به دلیل آن که بدون اجازه وارد خاک سوریه شدند، «متجاوز» هستند.
از سوی دیگر در آخرین تحولات میدانی در سوریه، ارتش این کشور توانسته است پیشروی سریعی را در کرانه غربی رود فرات انجام دهد و مناطق زیادی از این منطقه را پاکسازی کند.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: