سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۲۸

اسفند
۱۳۹۵
صفحه جهان: شبکه خبری المیسره اعلام کرد یگان موشکی ارتش وکمیته‌های مردمی یمن دیروز با موشک برد متوسط شرکت آرامکو عربستان در جیزان را هدف قرار داد.
به گزارش این شبکه خبری، یگان موشکی ارتش یمن از اصابت دقیق موشک به هدف خبر داد. همچنین نیروهای یمنی سه موشک به مواضع مزدوران عربستانی در شرق المخا شلیک کردند.
یک منبع نظامی گفت: یگان موشکی ارتش وکمیته‌های مردمی دیروز یک موشک با برد متوسط به محل تجمع مزدوران عربستانی در شرق المخا شلیک کردند که مستقیما به صفوف مزدوران وتجهیزات نظامی آنها اصابت کرد.
این منبع افزود: یگان موشکی همچنین دو موشک "اوراغان" به مواضع مزدوران عربستانی در شرق المخا شلیک کرد که بر اثر آن چند تن از آنها کشته وزخمی شدند.
شبکه خبری المسیره از تجمع اهالی صنعا برای برگزاری تظاهرات در اعتراض به تداوم تجاوز ومحاصره از سوی عربستان خبر داد.
نیروهای ارتش و انصارالله یمن همچنین موفق شدند در داخل خاک عربستان، دو انبار سلاح ارتش سعودی را منهدم کنند.
همچنین یک بالگرد آپاچی اماراتی در جنوب استان الحدیده یمن سرنگون شد و یک نظامی اماراتی شرکت‌‌کننده در ائتلاف عربی تجاوز به یمن به سرکردگی عربستان نیز کشته شد.
به گزارش پایگاه خبری المیادین، یک منبع نظامی گفت که بالگرد آپاچی ائتلاف عربی در منطقه الجاح در شهر بیت الفقیه واقع در جنوب استان الحدیده به دست نیروهای یمنی سرنگون شده است.وی افزود: ارتش وکمیته‌های مردمی مواضع نظامیان عربستانی را در منطقه الهرم وشرق الشبکه مورد حمله موشکی وتوپخانه‌ای قرار دادند.
منبع نظامی مذکور از کشته وزخمی شدن چند تن از نیروهای مزدور عربستانی طرفدار هادی رئیس جمهورری مستعفی وفراری در منطقه جبل یام در شهر نهم استان صنعا خبر داد.
کشته شدن31 مهاجر سومالیایی در یمن توسط جنگنده‌های عربستان
31 تن از مهاجران سومالیایی از جمله چند زن و کودک صبح دیروز در حمله ائتلاف عربستان به قایق آنها در سواحل غربی یمن کشته شدند همچنین حمله هوایی عربستان به قایق ماهیگیران یمنی در استان الحدیده 8 کشته و7 تن زخمی شدند.
به گزارش شبکه خبری المیادین، حمله هوایی عربستان صبح جمعه به قایق مهاجران سومالیایی درحالی صورت گرفت که این گروه از مهاجران پس از چند سال اقامت در یمن به دلیل جنگ درحال بازگشت به سومالی بودند.
همزمان با این جنایت،حمله هوایی عربستان به قایق ماهیگیران یمنی منجر به کشته شدن 8 تن وزخمی شدن 7 تن دیگر در ساحل الدریهمی شمال استان الحدیده شد.
هواپیماهای سعودی پس از شکست نیروهای هادی رئیس جمهوری مستعفی وفراری در منطقه المجیلیس در ساحل غربی شهر بیت الفقیه وکشته شدن شمار زیادی از آنها، در ساعت‌های گذشته طی 70 نوبت بیت الفقیه،التحیتا را بمباران کردند.
ابراز نگرانی وزیر خارجه آلمان از اوضاع یمن
وزیر خارجه آلمان در گفتگویی نسبت به وخامت اوضاع انسانی و بروز گرسنگی در میان مردم یمن ابراز نگرانی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، زیگمار گابریل در گفتگو با روزنامه فرانکفورترآلگماینه اظهار داشت: اوضاع انسانی در یمن نگران‌کننده است و متاسفانه شرایط روز به روز بدتر می‌شود.وی ابراز امیدواری کرد که طرف‌های درگیر متوجه وخامت اوضاع شده و راهی برای پایان دادن به درگیری‌ها پیدا کنند.
گابریل همچنین تاکید کرد که یمن بیش از هر زمان دیگر به کمک‌های بشردوستانه نیاز داشته و باید جامعه بین الملل کمک‌هایی را در اختیار مردم این کشور قرار دهد.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: