سه شنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

ثبت نام

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:۳۱

فروردین
۱۳۹۶
صفحه خبر: سفیر سابق پاکستان در آمریکا معتقد است اذعان صریح دولت 'دونالد ترامپ' به پایبندی ایران به توافق برجام و تمدید تعلیق تحریم‌های هسته ای، یک امتیاز و پیروزی دیپلماتیک دیگر در عرصه جهانی و برجام برای ایران محسوب می‌شود.
به گزارش ایرنا، خانم سیده عابده حسین گفت: اقدام اخیر دولت ترامپ بار دیگر ثابت کرد که ایران به تعهدات خود در قبال توافق‌ها و قراردادهای بین‌المللی پایبند است و پایبندی به برجام، یک مثال و نمونه روشن است.
این دیپلمات بازنشسته و کهنه کار پاکستانی تاکید کرد که لغو تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران، حاصل برجام است و اقتصاد ایران به دلیل لغو برخی تحریم‌ها، امروز در شرایط بهتری نسبت به گذشته قرار دارد.
سفیر سابق پاکستان در آمریکا بهترین حالت برای برجام برای تمام طرف‌های امضا‌کننده آن را پایبندی به این توافق مهم دانست و گفت که حفظ این توافق و احترام به مفاد آن، هم به نفع آمریکا و هم به نفع ایران و سایر کشورها خواهد بود.
'به نظر من بهترین گزینه برای دولت ترامپ آن است که پای تعهداتی که دولت باراک اوباما با ایران امضا کرده است، بایستد و این قرارداد را به نفع کشورش حفظ کند.'
وی گفت: اگرچه ترامپ از زمان تبلیغات انتخابات خود تا کنون، حرف‌های خصمانه درباره ایران زده است اما هیچ یک از این حرف‌های خصمانه را عملی نکرده است.
سیده عابده حسین گفت: دولت ترامپ امروز درگیر مسائل زیادی از جمله افغانستان و سوریه است. دولتمردان آمریکایی می‌دانند که نباید خود را درگیر مسائل و مخمصه‌های بیشتر کنند. استفاده آمریکا از بزرگ‌ترین بمب غیرهسته‌ای در افغانستان و نیز بمباران مواضع دولت سوریه توسط آمریکا در روزهای اخیر، نشان دهنده آن است که آمریکا به اندازه کافی خود را درگیر مسائل منطقه کرده و دیگر جایی برای افزوده شدن به دردسرهای واشنگتن در این منطقه باقی نمانده است.


ارسال دیدگاه
نام: ایمیل: دیدگاه: