منو
JOMHOURIESLAMI.NET
سه شنبه, 30 آبان 1396    Tuesday 21 November 2017
 
   سرویس: گزارش‌ها      تاریخ: سه شنبه ۰۷ 10 ۱۳۹۵ - ۰۳:۲۳ بعد از ظهر      شناسه خبر: ۴۶۰۳
ترافیک و آبگرفتگی معابر؛
مشکلات شهروندان تهرانی در روزهای نزول رحمت الهی
مشکلات شهروندان تهرانی در روزهای نزول رحمت الهی
اداره کل هواشناسی استان تهران طی چند روزگذشته با پیش‌بینی وقوع بارندگی گسترده در سطح استان، نسبت به بروز اختلال درتردد خودروها، ایجاد ترافیک سنگین و همچنین آبگرفتگی معابر در فصل زمستان هشدار داده بود؛ هشداری که همانند پیش بینی‌های صورت گرفته در فصل پاییز مورد توجه مدیران شهری شهرتهران و ماموران راهور قرار نگرفت.
بارش باران و کاهش سرعت تردد خودروها در چند روزگذشته موجب افزایش چند کیلومتری سطح ترافیک صبحگاهی و عصرگاهی معابر شهری تهران شد؛ به نحوی که حتی زمان اوج ترافیک ساعت‌ها افزایش پیدا کرد.در این میان، مسئولان شهری و راهور همانند اولین بارش‌های پاییزی در مرکز کشور مجددا غافل گیر شدند!
با این حال، قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران با ابراز خرسندی از باران رحمت الهی در شهرتهران گفت: بیش از 3 هزار نیروی شهرداری تهران در سطح شهر و بالغ بر هزار و 280 خودرو آماده بودند تا در صورت بروزآبگرفتگی، بلافاصله وارد عمل شوند!
منصور باقرصاد با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران تا پایان هفته در شهر تهران، اعلام کرد: معاونت خدمات شهری شهرداری تهران از نیمه دوم سال بر اساس ماموریت‌های تعریف شده در ستاد فرماندهی بحران بارش، اقدامات و ماموریت‌هایی را انجام می‌دهد، به طوری که تمامی معاونین خدمات شهری و محیط زیست، به اتفاق مدیران این حوزه و معاونت ترافیک شهرداری تهران در کنار پلیس راهور به صورت مشترک ماموریت و اقداماتی را در زمان بارش پیگیری می‌کنند.
وی در حالی مهمترین ماموریت شهرداری تهران در زمان بارندگی‌ها را باز کردن مسیرها، مسیل‌ها و کانال‌های آب دانست که در روزگذشته شاهد آبگرفتگی معابر اصلی و فرعی شهر بودیم.
قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران همچنین گفت: در چندین نقطه از شهر تهران اتاق‌های نظارت وجود دارد که وضعیت آبگرفتگی‌ها از طریق دوربین در این ایستگاه‌ها کنترل می‌شود و پلیس راهور نیز کاملا با شهرداری تهران ارتباط دارد و بلافاصله شهرداری را از موارد آبگرفتگی مطلع می‌کند.
این سخنان را قائم مقام معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در حالی گفت که اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران هم چندی قبل با انتقاد از شهرداران مناطق شمالی تهران اعلام کرده بود؛ شهرداری‌های مناطق شمالی تهران آمادگی لازم برای خدمت رسانی در مواجهه با شرایط ناشی از بارش نزولات آسمانی را ندارند.
به گفته وی؛ پس ازمدتها آلوده بودن هوای تهران، بارش برف و باران موجب کاهش آلودگی هوا شده بود که به دلیل عدم آمادگی شهرداری این مناطق برای مواجهه با نزولات آسمانی، بروز مشکلات و گره‌های ترافیکی زیاد در مناطق شمالی، موجب نارضایتی شهروندان شد.
عضو کمیسیون عمران وحمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران بر توجه هر چه بیشتر به تکمیل مترو و بهره‌برداری از ایستگاه‌های خطوط مترو تاکید کرد و افزود: توسعه و گسترش شبکه حمل و نقل عمومی و خطوط مترو بخش قابل توجهی از مشکلات شهروندان برای تردد در سطح شهر را کاهش خواهد داد.
وی به عدم ارائه خدمات مناسب توسط رانندگان تاکسی به شهروندان در روزهای اخیر نیز اشاره کرد و افزود: در چنین مواردی تاکسی‌ها و ماشین‌های خطی به دلیل ترافیک، خدمات خود را ارائه نمی‌کنند که باید برای این مشکل چاره‌ای اندیشید.
ابوالفضل قناعتی عضو هیات رئیسه شورای شهر هم خواستار معرفی مسئولی برای رسیدگی به موضوعات ترافیکی شهر تهران شد.وی افزود: در چند روز گذشته و بخصوص در روزهای بارانی نتوانسته‌ایم ترافیک مرکز کشور را کنترل کنیم.
قناعتی ادامه داد: باید مشخص شود که چه کسی پاسخگوی موضوعات ترافیکی شهر است و باید برای این موضوع یک نفر را که می‌تواند از شهرداری و یا دولت باشد انتخاب کرد.
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیز با اشاره به وقوع بارندگی در مرکز کشور گفت: علی‌رغم بارش باران گره ترافیکی گسترده‌ای در معابر شهری نداشته‌ایم و در معابر بزرگ‌راهی هم بار ترافیکی روان را شاهد بوده ایم. سرهنگ حسن عابدی افزود: خوشبختانه بارش باران در معابر، ترافیک سنگینی را بوجود نیاورد.انتهای پیام/
 
اخبار مرتبط
 
  • تهران در تسخیر خودروها/ شرایط ترافیکی هر روز بدتر می شود   ۲۳ 09 ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۲ بعد از ظهر
  • برف‌روبی و پاکسازی معابر شهر تهران با بیش از 2260 نیروی انسانی/ فعالیت 895 دستگاه ماشین‌آلات و تجهیزات برف‌روبی   ۰۲ 09 ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۲ بعد از ظهر
  • دسترسی مسافران به مترو کرج تسهیل می شود   ۳۰ 05 ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۰ بعد از ظهر
  • گیلان پربارش‌ترین و یزد کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور   ۱۶ 03 ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۰ بعد از ظهر
  • تهران از فردا بارانی است   ۲۵ 08 ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۶ بعد از ظهر
  •  
     
    ارسال دیدگاه