منو
JOMHOURIESLAMI.NET
سه شنبه, 30 آبان 1396    Tuesday 21 November 2017
 
   سرویس: ستون جهت اطلاع      تاریخ: جمعه ۰۲ 04 ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۵ بعد از ظهر      شناسه خبر: ۵۶۸۸

جهت اطلاع

جهت اطلاع
* فیصل القاسم مجری شبکه خبری الجزیره در واکنش به حمله موشکی ایران به مرکز تروریست‌های داعش در استان دیرالزور سوریه نوشت: موشک‌های دوربرد ایران درحالی با عبور از عراق و به سوریه رسید که ما عرب‌ها درحال دعوا بر سر این مساله هستیم که دوغ طبیعی خوشمزه‌تر است یا دوغ ترکیه ای؟ امت عربی مسخره دیگران شده است.
* عربستان مدعی شد قایق‌های ایرانی که هدف شلیک گارد مرزی آن کشور قرار گرفتند، صیادی نبودند. براساس گزارش‌های داخلی این دو قایق از مبدا بوشهر برای صیادی در خلیج فارس به آب رفته بودند که ظاهراً ناخواسته وارد آب‌های عربستان سعودی شده بودند و به همین خاطر گارد مرزی این کشور آنها را هدف قرار داد و یک صیاد ایرانی بر اثر تیراندازی نیروهای سعودی کشته شد. اما خبرگزاری رسمی عربستان سعودی خبر تیراندازی به چند قایق صیادی را به گونه دیگری منتشر کرد و نوشت: 3 قایق ایرانی که درحال جا به جائی سلاح بودند وارد آب‌های قانونی عربستان سعودی شده بودند که پس از هدف قرار گرفتن از سوی قایق‌های گشت سعودی 2 قایق ایرانی موفق به فرار می‌شوند و سومی از سوی سعودی‌ها توقیف شد. مقامات ایرانی، توقیف یک قایق توسط عربستان را تایید نکردند.
* مخالفان دولت سوریه مدعی شدند ایران درحال تشکیل «حشدالشعبی سوریه»‌ است. خبرگزاری‌ها نوشتند فعالان ایران قصد دارد به سبک حشدالشعبی عراق، در سوریه نیز همین نیرو را تاسیس کند. براساس این گزارش، قرار است حشدالشعبی از نیروهای قبایل و عشایر سوری که آموزش نظامی خواهند دید تشکیل شود. براساس این ادعا، دولت سوریه و ایران پشتیبان اصلی برای ایجاد این تشکل هستند.
* یبغیت بولوت مشاور اقتصادی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت:‌ حکومت عربستان، حکومتی قبیله‌ای است که عقل و منطق بشری نمی‌تواند آن را بپذیرد. وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی تی آر تی، گفت: اگر بهاری قصد رخ دادن دارد، باید در کشورهای عربی و به خصوص عربستان رخ دهد. وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها قصد تحمیل تغییراتی مثل بهار عربی به ترکیه دارند ولی ترکیه نیاز به بهار ندارد بلکه آن بهار باید در میان متحدان آنها در کشورهای عربی اتفاق بیفتد.
انتهای پیام/
 
اخبار مرتبط
 
  • وزارت کشور: دولت سعودی هرچه سریع تر صیادان دستگیرشده را آزاد کند   ۳۱ 03 ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۴ بعد از ظهر
  • ایران: عربستان به قایق های صیادی ما شلیک کرد / ادعای سعودی ها: قایق صیادی نبود محموله سلاح جابه جا می‌کرد   ۲۹ 03 ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۱ بعد از ظهر
  • ایران نباید موشکهای خود را از یمن به عربستان پرتاب کند!   ۳۰ 01 ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۳ بعد از ظهر
  • پنتاگون: شلیک به قایق‌های سپاه در خلیج فارس   ۲۱ 10 ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۷ بعد از ظهر
  • نجات جان شش هزار و پانصد پناهجو از آبهای سواحل ایتالیا در یک روز   ۰۹ 06 ۱۳۹۵ - ۰۴:۱۰ بعد از ظهر
  •  
     
    ارسال دیدگاه