منو
JOMHOURIESLAMI.NET
سه شنبه, 30 آبان 1396    Tuesday 21 November 2017
 
   سرویس: سرمقاله‌ها      تاریخ: سه شنبه ۲۰ 08 ۱۳۹۳ - ۰۲:۰۶ بعد از ظهر      شناسه خبر: ۹۳۴

رژیم صهیونیستی روی گسل انتفاضه سوم

رژیم صهیونیستی روی گسل انتفاضه سوم
انتفاضه سوم شکل گرفته و هیچ چیزی نمی‌تواند مانع آن شود. این جمله‌ای است که این روزها در صدر اخبار تحولات فلسطین قرار دارد و لرزه بر اندام مقامات رژیم صهیونیستی انداخته است.
واژه «انتفاضه» برای سران ارتش و مقامات رژیم صهیونیستی یک کابوس است، زیرا آنها به تجربه دریافته‌اند که انتفاضه، اوج جوشش چشمه خشم مردم فلسطین و انسجام آنها حول محور «مقاومت» و «شهادت» است. به همین دلیل صهیونیست‌ها از تمام ابزارهائی که در اختیار دارند استفاده می‌کنند تا مانع آغاز موج سوم انتفاضه شوند.
ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی در قدس شریف – که خط قرمز فلسطینی هاست – موجب شده بخش شرقی بیت‌المقدس هر روز شاهد درگیری‌هایی است که از قیام سراسری خبر می‌دهند. از دو هفته پیش تاکنون روزی بر شهر قدس نمی‌گذرد که در آن، یورشی به مسجدالاقصی صورت نگیرد، جوانانی دستگیر نشوند، خانه و یا مزرعه‌ای تخریب نگردد. همه اینها مقدمات فراگیر شدن خشم مردم فلسطین و وقوع انتفاضه سوم را فراهم کرده است. از ابتدای امسال تاکنون 700 نفر از اهالی قدس بازداشت شده‌اند؛ 1000 خانواده فلسطینی از قدس کوچ داده شده‌اند و 3000 واحد جدید صهیونیست نشین در شهرک‌های اسرائیلی بپا شده است، یکبار دیگر پس از سال 1346 تمامی درهای مسجدالاقصی بسته شده و محدودسازی حضور مسلمانان در بیت‌المقدس و هتک حرمت مکرر مسجدالاقصی توسط نظامیان اسرائیلی و شهادت جوانان معترض فلسطینی... همه و همه زنگ خطر توطئه یهودی‌سازی قدس شریف را به صدا در آورده‌اند. در چنین شرایطی ملت فلسطین برای حمایت از مسجدالاقصی بپاخاسته و بار دیگر راه انتفاضه را در پیش گرفته است. هر چند مقامات رژیم صهیونیستی بویژه نتانیاهو بر این تصور باطل و خیال خام است که با افزایش فشار، قادر خواهد بود فلسطینی‌ها را وادار به تسلیم کند، ولی تجربه دو انتفاضه قبلی نشان داده که اگر این شعله برافروخته شود، تا عقب‌نشینی مجدد رژیم صهیونیستی و درهم شکسته شدن هیمنه آن و پیروزی گام به گام فلسطینی‌ها، ادامه خواهد یافت و باعث گسترش روحیه مقاومت در میان توده مردم فلسطین خواهد شد.
واقعیت اینست که جنگ غزه و تجاوز 51 روزه رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع فلسطین هر چند با هدف سرکوب مقاومت مردم غزه و خلع سلاح حماس صورت گرفت ولی نتیجه معکوس داشت و باعث شد ملت فلسطین بار دیگر انتفاضه را راهبرد نهایی برای رسیدن به حقوق خود بدانند و از سوی دیگر تزلزل و شکست صهیونیست‌ها بر همگان آشکارتر گردد.
تجربه بزرگ انتفاضه مردم فلسطین و آغاز آن که به 18 آذر سال 66 بر می‌گردد ثابت کرده که رژیم صهیونیستی بر روی گسل‌های لرزانی قرار گرفته که هر چند ارتش‌های رژیم‌های عرب و شیوخ سازشکار منطقه نتوانستند تزلزلی در آن ایجاد کنند، ولی اکنون این گسل به حرکت در آمده و نوید زلزله‌ای را می‌دهد که می‌تواند با مشت‌های گره کرده و مقاومت‌های پولادین، موجودیت رژیم صهیونیستی را درهم بشکند.
27 سال پیش که جرقه آغاز انتفاضه با حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به سوی کارگران فلسطینی در یک ایستگاه ایست و بازرسی در جبالیا زده شد، هیچکس تصور نمی‌کرد به شعله‌ای سرکش بیانجامد که تمامی شهرها، روستاها و اردگاه‌های کرانه باختری و غزه را فرا بگیرد و مردم فلسطین سینه‌های خود را در برابر گلوله‌های نظامیان رژیم صهیونیستی سپر کنند و به دفاع از خود بپردازند ولی دیدیم که همین اراده به شکل‌گیری انتفاضه اول و انقلاب سنگها تبدیل شد و پس از مرگ گروه‌های سیاسی آن روز فلسطینی و به سازش در افتادن سران این گروه‌ها، سنگ بنای انتفاضه مردمی پایه‌گذاری شد که طی 4 سال به دستاوردهای مهمی رسید و به امتیازات ویژه‌ای در جهت استیفای حقوق پایمال شده خود دست یافت.
هر چند این امتیازات توسط حکومت خودگردان فلسطین به یغما رفت و در مسیر مذاکرات سازش مستهلک شد ولی تجربه ارزشمند پیروزی حزب‌الله لبنان و شکسته شدن طلسم شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی و عقب‌نشینی نظامیان این رژیم از جنوب لبنان نشان داد که خط مقاومت تنها راهکار موثر در مقابله با تجاوزات صهیونیست‌هاست. از این رو هنگامی که آریل شارون رهبر حزب لیکود در مهرماه سال 79 به همراه 2 هزار نظامی اسرائیلی پا به مسجدالاقصی گذاشت و به کشتار نمازگزاران پرداخت، انتفاضه دوم آغاز شد که تاکنون ادامه داشته و «انقلاب سنگ ها» را تا سطح «انقلاب موشک‌ها» ارتقاء بخشیده است.
در نتیجه همین مقاومت و پایداری، معادلات قدرت در منطقه تغییر کرده و توازن قدرت به نفع فلسطینی‌ها درحال شکل‌گیری است. اکنون تجاوزات نظامیان اسرائیلی و بمباران‌های آنان با موشک‌های فلسطینی پاسخ داده می‌شود و دیدیم که ارتش رژیم صهیونیستی پس از 51 روز تجاوز به غزه قادر به از کار انداختن توان نظامی و دفاعی فلسطینی‌ها نبود و سرانجام مجبور شد با دادن ده‌ها کشته و صدها مجروح، وحشت زده و ملتمسانه تقاضای آتش بس کند و تمام شروط مقاومت را بپذیرد.
امروز توازن سیاسی هم به ضرر اسرائیل رقم خورده است و حامیان اروپایی این رژیم با مخالفت با برنامه‌های توسعه‌طلبانه تل آویو، کشور فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند. فشارهای بین‌المللی به سران رژیم صهیونیستی برای توقف شهرک‌سازیها و موج حمایت از فلسطین، مقامات رژیم صهیونیستی را دچار آنچنان شکاف عمیقی کرده که همین هفته یکی از وزرای کابینه نتانیاهو در اعتراض به سیاست‌های نتانیاهو استعفا داده است.
در سال‌های گذشته هر چند محور مبارزه با رژیم صهیونیستی به غزه خلاصه می‌شد ولی اکنون در آغاز انتفاضه سوم، مبارزه به کرانه باختری و قدس شریف گسترش یافته و این دقیقاً همان چیزی است که سران رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است.
امروز قدرت بالای مقاومت، انتفاضه را به پشت دروازه‌های قدس کشانده و سراسر فلسطین اشغالی را به عرصه انتفاضه سوم تبدیل کرده است. اکنون حتی حامیان رژیم صهیونیستی، از آمریکا گرفته تا کشورهای اروپایی نیز به این نکته و درک واقعی رسیده‌اند که حمایت‌های بی‌دریغ آنها از اسرائیل، نه تنها حاصلی نداشته بلکه به شکل‌گیری گسلی کمک کرده که پیش‌لرزه‌های آن موجودیت این رژیم را در معرض سقوط قرار داده است.انتهای پیام/
 
اخبار مرتبط
 
 • صدای شکستن استخوان‌های تروریسم   ۲۰ 08 ۱۳۹۳ - ۰۳:۲۳ بعد از ظهر
 • اعلام آماده باش صهیونیست ها در شهرهای فلسطین اشغالی   ۱۸ 08 ۱۳۹۳ - ۰۴:۴۳ بعد از ظهر
 • دستور نتانیاهو برای تخریب منازل فلسطینی‌ها   ۱۷ 08 ۱۳۹۳ - ۰۴:۵۴ بعد از ظهر
 • سرمقاله   ۱۵ 08 ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۶ قبل از ظهر
 • عباس: عدم حل تنش‌ها میان فلسطین و اسرائیل موجب وخامت اوضاع منطقه می‌شود   ۱۶ 08 ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۹ بعد از ظهر
 • دیدار نتانیاهو و لیبرمن با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا   ۱۶ 08 ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۷ بعد از ظهر
 • تظاهرات فلسطینی‌ها در حمایت از مسجد الاقصی   ۱۶ 08 ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۲ بعد از ظهر
 •  
   
  ارسال دیدگاه